Warning: Use of undefined constant post - assumed 'post' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/admin/public_html/wp-content/themes/feedv3/single.php on line 1
 اهمیت و مزایای تغذیه با شیر مادر

تاریخ خبر: // کد خبر: 228 // // //

اهمیت و مزایای تغذیه با شیر مادر

شناخت روزافزون مزایای بی شمار تغذیه باشیر مادر و ازطرفی گسترش مشکلاتش مانند انواع سوءتغذیه (به ویژه اضافه وزن و چاقی و پیامدهای آن بیماری های غیرواگیر ) و مشکلات زیست محیطی که امروزه جهان با آن روبروست ، موجب گردیده که “نهضت ترویج تغذیه با شیرمادر ” که ابتدا به خاطر کاهش بیماری های عفونی و مرگ و میر کودکان مطرح شده است،بوجود آید. نهضتی که امروزه،توانسته است تا حد زیادی سبب شرایط را برای آگاه سازی و حساس سازی خانواده ها ، فراهم نماید. بیمارستان تریتا، در راستای مسئولیت اجتماعی خود ،برنامه های جذابی در این خصوص داشته،که گزارش زیر نمونه ای از آنهاست.

اهمیت و مزایای تغذیه با شیر مادر

شعار سال: شناخت روزافزون مزایای بی شمار تغذیه باشیر مادر و ازطرفی گسترش مشکلاتش مانند انواع سوءتغذیه ( به ویژه اضافه وزن و چاقی و پیامدهای آن بیماری های غیرواگیر ) و مشکلات زیست محیطی که امروزه جهان با آن روبروست ، موجب گردیده که “نهضت ترویج تغذیه با شیرمادر ” که ابتدا به خاطر کاهش بیماری های عفونی و مرگ و میر کودکان مطرح شد، امروزه به لحاظ مزایای شیرمادر در رفع مشکلات و بیماری های نوپدید و به عنوان زیر بنای سلامت زنان و کودکان(بنیان های توسعه و تامین آینده کشورها) تداوم یابد:

چندنکته در مورد مزایای تغذیه با شیرمادر :

· عامل کلیدی برای بقا و سلامت شیرخواران و بهترین تغذیه در شروع زندگی

· تامین تغذیه ،رشدو تکامل ،ایمنی و سلامت با بالاترین کیفیت برای کودکان

· کاهش شیوع و شدت بسیاری از بیماری ها و اثر حفاظتی در برابر عفونت های تنفسی ،گوارشی ،ادراری، گوش ،آسم وآلرژی

· کاهش مرگ ومیر کودکان

بیمارستان تریتا درراستای ارتقاء سلامت ،آموزش همگانی و دستیابی به استانداردهای بیمارستان دوستدارکودک ، به مناسبت هفته جهانی شیرمادر که در بازه زمانی ۱۰-۱۶ مردادماه می باشد(AUG 1-7 ) ،اقدام به برگزاری آموزش همگانی با حضور اساتید و مادران موفق در شیردهی به نوزادان نارس نمود .همچنین مادران شاغل موفق درشیردهی نیز جزء مدعوین جشن شیرمادر بودند.

درهمایش ترویج تغذیه با شیر مادر بیمارستان تریتا ، سرکارخانم فلاح زاده کارشناس مسئول شیر مادر دانشگاه علوم پزشکی ایران و سرکارخانم رجبی کارشناس فرهنگی سرای محله شهرداری ناحیه ۱۲ منطقه ۲۲ نیز حضور داشتند . در این گردهمایی ، ابتدا آموزش های لازم توسط متخصصین نوزادان ،روانشناسی کودک و کارشناس شیر مادر ارائه شد، سپس جوایز برگزیدگان اهداء گردید.

شعار سال ۲۰۱۸ سازمان بهداشت جهانی به مناسبت هفته ترویج تغذیه باشیرمادر ;

تغذیه باشیر مادر زیر بنای زندگی سالم “BREAST FEEDING Foundation of life

 
تهیه و تنظیم: مریم مظاهری – معاونت پرستاری بیمارستان تریتا

اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

 

منبع : شعار سال

برچسب های خبر:

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,