Warning: Use of undefined constant post - assumed 'post' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/admin/public_html/wp-content/themes/feedv3/single.php on line 1
 بلایی که ربات های نامتعارف بر سر صفحات اینستاگرام میآورند!!

تاریخ خبر: // کد خبر: 270 // // //

بلایی که ربات های نامتعارف بر سر صفحات اینستاگرام میآورند!!

شاید شما هم از کسانی باشید که به دلیل استفاده از ربات های اتوماتیک برای افزایش فالور های صفحه اینستاگرام خود، اکنون با محدودیت و یا بلاک کامل برخی قابلیت های صفحه خود مواجه شده اید و به کلی قید استفاده از بات را زده و به خرید فالوور و لایک غیرواقعی روی آورده اید.

بلایی که ربات های نامتعارف بر سر صفحات اینستاگرام میآورند!!

شاید شما هم از کسانی باشید که به دلیل استفاده از ربات های اتوماتیک برای افزایش فالور های صفحه اینستاگرام خود، اکنون با محدودیت و یا بلاک کامل برخی قابلیت های صفحه خود مواجه شده اید و به کلی قید استفاده از بات را زده و به خرید فالوور و لایک غیرواقعی روی آورده اید.

خوب، دلیل این محدودیت ها این است که ربات های مذکور هیچ تمهیداتی برای  فرار از شناسایی توسط سیستمهای امنیتی اینستاگرام ندارند. این ربات ها به دلیل اینکه هیچ کنترلی روی سرعت فعالیت ها ندارند و سیستم هوشمندی برای سنجش سرعت فعالیت ندارند باعث محدودیت مقطعی یک یا چند فعالیت (لایک – کامنت – فالو – فالو بک و…) می شوند.

حال، ربات های نامتعارف که بر اساس قوانین اینستاگرام  کار نمی کنند علاوه بر بلاک شدن آی پی سرور های خود باعث مشکلات زیادی برای کاربران خود نیز می شوند. در ماه های سال  اخیر ما با کاربرانی روبرو بودیم که از سیستم های دیگر به ربات های حرفه ای سوئیچ کرده اند و در آنالیز اکانت آن ها مشاهده شده است که یک یا چند فعالیت آن ها کاملا بلاک شده است  که آن اکانت ها برای صاحبان آن ها ارزشمند هستند  یا بعضا دیده شده است که سیستم ACL فعالیت این اکانت ها را به شدت کند کرده است ربات های نامتعارف علاوه بر اینکه هیچ الگوریتم هوشمندی در سرعت فعالیت های یک اکانت ندارند  هیچ روش تشخصی هم برای کاربران خود ندارند و درخواست های مکرر را روی یک فعالیت بلاک شده ارسال میکنند که این باعث تحریک بیشتر سیستم ACL میشود و محدودیت های بیشتری را برای اکانت ها ایجاد میکند …

قبل از هر چیز کمی در مورد سیستم های امنیتی اینستاگرام توضیح می دهیم:

سیستم اینستاگرام  در سال گذشته سامانه جدید ACL را راه اندازی کرد این سامانه متشکل از  چند سیستم است.

  • سیستم فیک یاب
  • سیستم بات یاب
  • سیستم بازرسی

 

سیستم فیک یاب:

سیستم فیک یاب  به دنبال اکانت های بدون محتوا یا جعلی می گردد و معمولا  به اکانت های تازه ثبت شده با فالوور خیلی پایین بدون عکس پروفایل و بیوگرافی و همچنین بدون احراز هویت ایمیل یا اس ام اس مشکوک می شوند  البته این تنها دلیل مشکوک شدن سیستم نیست و الگوریتم دیگری برای بدست آوردن اکانت های جعلی که به نام اشخاص دیگر ثبت می شود نیز وجود دارد.

 

سیستم ربات یاب:

این سیستم به دنبال کاربرانی می گردد که دارای فعالیت بالا ۲۴ ساعته هستند که نوع فعالیت آن ها غیر مشابه با انسان است. طبق استاندارد و قانون اینستا هر کاربر در اینستاگرام می تواند در هر ۶۰ ثانیه  فقط و فقط یک نوع فعالیت (لایک – کامنت – فالو – فالو بک – پست – حذف پست – …) را انجام دهد. اگر این قانون توسط کاربر نقض شود،  سیستم  ربات یاب به اکانت مذکور مشکوک می شود. بعضا شرط ۶۰ ثانیه در اینستاگرام طبق فعالیت های کاربر بالا تر هم می رود (یعنی مثلا در هر ۵ دقیقه یک نوع فعالیت) و اگر به اکانت مشکوک شود دسترسی آن فعالیت که سرعت بالایی دارد را محدود می کند و اگر مجدد تکرار شود فعالیت مذکور  برای یک مدت بلاک می شود و در نهایت در صورت تکرار مجدد به صورت کامل  فعالیت مذکور برای مدت طولانی تری بلاک می شود که طبیعتا  این برای کاربران تجاری هزینه بالایی در بر خواهد داشت.

تمام شد …. فکر آن را بکنید  اکانتی که معرف کسب و کار و شخصیت شما است  دیگر نمی تواند لایک کند یا فالو کند …. این تیرخلاص اینستاگرام هست.

 

سیستم بازرسی:

این سیستم به دنبال کاربرانی در اینستاگرام می گردد که از آی پی های مختلفی به اکانت خود متصل می شوند  که در یک مختصات جغرافیایی مشخص نیست  و همچنین  فعالیتی از طریق آن آی پی در لاگ ها ثبت نشده است …

همچنین این سیستم دارای چند الگوریتم شناسایی هکر ، و انواع نفوذ به پیج ها و … است که مشمول بعد امنیتی بوده و وارد آن نمی شویم…

 

 

حال باید بدانیم که خصوصیات یک ربات خوب چیست؟

انتخاب بهترین و کارآمدترین ربات با چند روش قابل انجام است. روش اول تست آنهاست.  مثلا با خرید یک پکیج کوتاه مدت می توانید ربات ها را تست کرده و قابلیت ها و امکانات ربات های مختلف را تست کنید.  البته فقط امکانات نیست، بلکه باید گزارش فعالیت ربات بر روی اکانت خود را نیز بررسی کنید تا از میزان عملکرد آن آگاه باشید. مثلا ربات مذکور باید قابلیت نمایش انواع نمودارهای فعالیت و بازدهی را داشته باشد تا شما توان تحلیل عملکرد پیج خود را داشته باشید.

البته شدیدا توصیه می کنیم برای تست ربات ها از  صفحاتی غیر از صفحات اصلی خود در اینستاگرام استفاده نمائید. زیرا برخی از ربات ها با نادیده گرفتن سیستم امنیتی اینستاگرام و برای جلب رضایت کوتاه مدت شما، سرعت فعالیت ربات را بالا برده و در نتیجه باعث بلاک شدن، محدودیت و حتی حذف صفحه شما از اینستاگرام می شوند.

روش دوم آگاهی از الگوریتم عملکرد ربات هاست.  به عنوان مثال، ربات به چه ترتیبی از میان هشتگ هایی که شما معرفی کرده اید به دنبال کاربران مرتبط با موضوع شما می گردد؟ آیا هر بار به صورت تصادفی عمل میکند یا هر بار با یک الگوریتم خطی این کار را انجام میدهد؟   تصادفی بودن حرکات مربوط به پیج شما در اینستاگرام، عامل اصلی تایید سلامت اکانت شما از سوی اینستاگرام است.

و یا آیا ربات مد نظر از سیستم تعیین سرعت عملکرد هوشمند بهره می برد یا نه؟  زیرا سرعت عملکرد ربات بر روی پیج (لایک و کامنت و … ) ارتباط مستقیم با حساسیت اینستاگرام دارد. پس باید در صورت  مشکوک بودن ایستاگرام به صفحه شما، باید سرعت عملکرد ربات به صورت هوشمند کاهش یابد تا دوباره محدودیت رفع گردد.

و یا اینکه آیا ربات مورد نطر توانمندی دور زدن پلیس های اینستاگرام را دارد یا نه؟  در ماه های اخیر، بیشترین سرمایه گذاری اینستاگرام بر روی این بود که صفحاتی با کاربران غیر انسان را حذف یا محدود کند و بسیار هم در این زمینه پیشرفت کرده است.  دور زدن این سیستم نیازمند یک الگوریتم پیچیده و حساس هست که تعداد انگشت شماری در ایران توانایی این کار را دارند.

امیدواریم روش هایی که برای افزایش فالوور اینستاگرام توضیح دادیم برای شما سودمند بوده باشد و تا حدودی به سوالات شما پاسخ داده باشیم. باز هم تاکید می کنیم که برای دریافت نتیجه ی بهتر، به دنبال جذب و افزایش فالوورهای واقعی باشید و هرگز وقت و هزینه خود را برای جذب فالوورهای فیک هدر ندهید. موفق باشید.

وجه تمایز ربات های حرفه ای با نمونه های مشابه چیست؟

? استفاده از یک الگوریتم هوشمند و توانایی دور زدن سیستم امنیتی اینستا  به طوری که توان تشخیص ربات توسط اینستا سلب شده است. (۱۰۰ درصد)

?نمودارها و اطلاعات جامع فعالیت ها و  بازدهی صفحات اینستاگرام به صورت کاملا واقعی و بر اساس الگوریتم های  محاسبه بازدهی

?نمایش مکان فالورهای اکانت شما  بر روی نقشه ( کمک به تحلیل تمرکز مخاطبان شما در اینستاگرام)

?سیستم مالی بسیار کامل و منعطف به طوری که امکان تعریف انواع مدل همکاری ها  وجود دارد. (-ثبت استعلام پرداخت شاپرک (کد تراکنش) در رسید پرداخت،

?سیستم جامع نمایش خطا از طرف اینستا  که   این قابلیت توسط api های اینستا وجود نداشته و سیستم ما بر اساس الگوریتم عملکرد اکانت ها این مورد را  شناسایی می کند.

?الگوریتم تعیین سرعت فعالیت هوشمند که بر اساس خطاهای دریافتی از اینستا و … سرعت فعالیت ربات بر روی پیج مدیریت می شود. و امکان بلاک شدن پیج به صفر می رسد. همچنین امکان استفاده از حداکثر سرعت ربات را فراهم می کند.

? افزايش سرعت بارگزاري نمودارهای فعالیت

? نمایش حجم پردازش فعالیت ها در هدفگذاری هوشمند

? نمایش نوتیفیکشن های کلی و آموزشی کنار هر فعالیت در هدفگذاری هوشمند (مثلا اگر حجم پردازش آنفالو بالا باشد سیستم پیام میدهد حجم پردازش بالا آنفالو باعث ریزش کاربران است و نمایش ریزش فالوور و  تعداد فالوینگ های و تعداد پست مناسب…)

? بهینه سازی الگوریتم مسیر یابی فعالیت ها برای کمترین درصد خطا…

? مانیتورینگ مکان دنبال کننده ها

? سامانه نمایش پیام های سیستمی به کاربران و مشتریان

? انجام خدمات آنالیز و بررسی عملکرد اکانت و اعمال تغییرات مورد نیاز

 

 

منبع:  مسترفالو