Warning: Use of undefined constant post - assumed 'post' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/admin/public_html/wp-content/themes/feedv3/single.php on line 1
 آموزش کار با کیف پول مسترفالو و مسترتوکن

تاریخ خبر: // کد خبر: 290 // // //

آموزش کار با کیف پول مسترفالو و مسترتوکن

کیف پول مسترفالو برپایه پول دیجیتال مسترتوکن افتتاح شد و در دسترس کاربران محترم می باشد. امکانات منحصر به فرد سیستم کیف پول الکترونیکی عبارتند از شارژ کیف پول با استفاده از درگاه بانکی، شارژ کیف پول با استفاده از ارز دیجیتال مسترتوکن ،امکان حواله پول به سایر کاربران با استفاده از کد کاربری، امکان ساخت مسترتوکن با موجودی دلخواه در کیف پول الکترونیکی و فروش آن به دیگر اعضا مستر فالو، امکان ساخت مسترتوکن بدون هیچ گونه سقفی با قابلیت انتقال و شارژ کیف پول دیگر اعضا مستر فالو، امکان مشاهده گزارش های مالی و حسابداری مربوط به کل تراکنش های کیف پول و … می باشد.

آموزش کار با کیف پول مسترفالو و مسترتوکن

کیف پول مسترفالو برپایه پول دیجیتال مسترتوکن افتتاح شد و در دسترس کاربران محترم می باشد. امکانات منحصر به فرد سیستم کیف پول الکترونیکی عبارتند از شارژ کیف پول با استفاده از درگاه بانکی، شارژ کیف پول با استفاده از ارز دیجیتال مسترتوکن ،امکان حواله پول به سایر کاربران با استفاده از کد کاربری، امکان ساخت مسترتوکن با موجودی دلخواه در کیف پول الکترونیکی و فروش آن به دیگر اعضا مستر فالو، امکان ساخت مسترتوکن بدون هیچ گونه سقفی با قابلیت انتقال و شارژ کیف پول دیگر اعضا مستر فالو، امکان مشاهده گزارش های مالی و حسابداری مربوط به کل تراکنش های کیف پول و … می باشد.

 

توکن چیست؟

توکن ها مجموعه ایی از الگوریتم های رمز گذاری شده هستند در بستر بلاک چین که می توانند داده های دیجیتالی را که حکم سند رسمی است را در خود جاگذاری کنند.با توکن می توان ارز های دیجیتال ،امضا های الکترونیکی، سند ها و قراداد های کاری را کدگذاری کرد اما #مسترتوکن فعلا در بستر مالی ارائه شده است. ما هر واحد آن را ۵۰ هزار تومان یا ۵۰۰ هزار ریال جمهوری اسلامی ایران ارزش گذاری کرده ایم …

 

کدگذاری توکن ها:

کدگذاری مسترتوکن ها بر اساس الگوریتم هش ۲۵۶ بیتی یا sha256 انجام شده است. البه متخصصین میدانند که الگوریتم پیشرفته تری نیز برای کدگذاری وجود دارد. اما برای پاسخ به نیاز های فعلی مسترتوکن، این الگوریتم کافیست.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

 

هر مسترتوکن متشکل از ۵ مشخصه می باشد که عبارتند از شناسه بلاک، پین کد، کلید عمومی، کلید خصوصی و وضعیت توکن(عمومی و خصوصی).

شناسه بلاک :

این شناسه معرف صف بندی بلاک در زنجیره بلاک های دیگر است.

پین کد:

این کد در واقع همان کد cvv2 کارت های بانکی شماست. در کارت های بانکی ، این کد باید اصولا مخفی بماند اما در ایران این کد ثابت است. این کد در واقع یکی از رمز های دسترسی شما به مسترتوکن های خود است. پین کد بر اساس یک بازه برنامه نویسی شده تغییر می کند تا امنیت مسترتوکن ها تضمین شده و از سرقت و … در امان بماند.

کلید عمومی:

کلید عمومی یک کد رمزگذاری است که به کاربران امکان دریافت ارز دیجیتال را بر روی حساب خود می‌دهد. کلید عمومی همانند شماره کارت بانکی شما میباشد و وقتی یک نفر قصد ارسال و دیگری قصد دریافت سکه یا توکن را دارد، نشانی عمومی خود را در اختیار یکدیگر قرار می‌دهند.

کلید خصوصی:

کلید خصوصی یک شکل پیچیده از رمزنگاری است که به کاربر امکان دسترسی به ارز دیجیتال خود را می‌دهد. یک کلید خصوصی بخشی بنیادین از یک ارز دیجیتال است. کلید خصوصی موجب ایجاد امنیت بالایی برای ارز دیجیتال شده و آن را از سرقت و دسترسی غیرمجاز مصون می‌دارد.

یک کیف پول دیجیتال به ذخیره کلید خصوصی یک کاربر می‌پردازد. وقتی تراکنشی صورت می‌گیرد، نرم‌افزار کیف پول با پردازش تراکنش با کلید خصوصی، یک امضای دیجیتالی ایجاد می‌کند. این امضای دیجیتالی بر روی سیستمی امن آپلود می‌شود، زیرا تنها راه ایجاد یک امضای معتبر برای هر تراکنشی این است که از کلید خصوصی استفاده شود. از این امضا برای تایید تراکنش صورت گرفته از سوی کاربر استفاده می‌شود و به این ترتیب اطمینان حاصل می‌شود که کاربر نمی‌تواند با ارز دیجیتال صرف شده خود در جایی دیگر یک بار دیگر خرید کند.

اگر یک کاربر کلید خصوصی خود را گم کند، دیگر نخواهد توانست به کیف پول خود دسترسی داشته باشد و از موجودی آن برای خرید استفاده کرده و یا پولی را از آن انتقال دهد. به همین دلیل ضروری است کلید خصوصی را در جایی ایمن ذخیره کنیم. البته راهکارهایی برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی وجود دارد. برای نمونه، کلیدهای خصوصی را می‌توان بر روی کیف پول کاغذی و یا فایل داخل کامپیوتر ذخیره کرد.

وقتی یک کاربر نخستین تراکنش خود را با مسترتوکن آغاز می‌کند، یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی ایجاد می‌شود. هر کلید دربردارنده یک رشته طولانی از کاراکترهای حرفی و عددی است که موجب افزایش امنیت ارز دیجیتال ذخیره شده کاربر می‌شود. کلید خصوصی فقط مختص کاربر بوده و حکم هویت دیجیتالی او را دارد. کلید خصوصی به کاربر امکان خرج کردن، برداشت، انتقال و یا انجام هر نوع تراکنش از حسابش را می‌دهد. یک الگوریتم بسیار پیچیده بر روی کلید خصوصی اعمال می‌شود که خروجی آن کلید عمومی است. هر دوی این کلیدها در کیف پول دیجیتال نگهداری می‌شوند.

وقتی کاربری، تراکنش خود برای انتقال مسترتوکن را آغاز می‌کند، این تراکنش باید به شبکه مربوط به آن ارز ارسال شود. در این شبکه، گره‌های توزیع شده (یعنی یک سری رایانه متصل به شبکه) اعتبار این تراکنش را تایید می‌کنند. در نتیجه، تراکنش مربوطه نهایی شده و بر روی بلاک چین ثبت می‌شود. اما پیش از ارسال تراکنش به شبکه، ابتدا از طریق کلید خصوصی کاربر امضا می‌شود. این امضا به معنای گواهی تایید مالکیت کلید خصوصی است. با این وجود، جزییات هویت صاحب کلید خصوصی فاش نمی‌شود. پس از تایید تراکنش، مبلغ مذکور به نشانی عمومی دریافت کننده واریز می‌شود.

نشانی عمومی از کلید عمومی به دست می‌آید. از آنجا که کلید عمومی دربردارنده یک رشته طولانی از اعداد است، به شکل یک عبارت کوتاه که همان نشانی عمومی است در می‌آید. در واقع، کلید خصوصی به ایجاد کلید عمومی می‌انجامد و کلید عمومی نیز موجب ایجاد نشانی عمومی می‌شود. وقتی یک نفر قصد ارسال و دیگری قصد دریافت سکه یا توکن را دارد، نشانی عمومی خود را در اختیار یکدیگر قرار می‌دهند. نشانی عمومی را باید همانند یک شماره حساب بانکی دانست. فرستنده برای اینکه بتواند پول را به گیرنده بفرستد نیاز به آن دارد. گیرنده نیز با کلید خصوصی خود می‌تواند به این مبلغ واریزی دسترسی یابد.

با وجود اینکه کلید عمومی با استفاده از کلید خصوصی ایجاد می‌شود، عکس این فرآیند تقریبا غیرممکن است و همین موجب افزایش امنیت این شبکه می‌شود. از آنجا که تولید کلید خصوصی با استفاده از کلید عمومی تقریاب غیرممکن است، اگر یک کاربر کلید خصوصی خود را از دست بدهد، مسترتوکن موجود در نشانی عمومی او نیز برای همیشه از دسترس او خارج خواهد شد. با این وجود اگر یک کاربر کلید عمومی خود را گم کند، با استفاده از کلید خصوصی می‌تواند آن را بازیابی کند.

وضعیت توکن:

وضعیت توکن در دوحالت عمومی و خصوصی میباشد. تفاوت این دو وضعیت در این است که در حالت عمومی، قابلیت انتقال و نقد کردن توکن توسط کاربر خریدار وجود دارد اما در حالت خصوصی امکان انتقال توکن به کاربر دیگر و نقد شدن توسط او را نخواهد داشت. این یک ابزار قوی همانند بستن حساب بانکی برای مسترتوکن می باشد تا مسترتوکن های خود را از هرگونه انتقال حفظ کنید.

 

آموزش ابزارهای موجود در کیف پول مسترفالو:

پس از توضیح در خصوص مسترتوکن و تئوری استخراج مسترتوکن ها در کیف پول الکترونیکی مسترفالو، به بررسی و آموزش نحوه کار با این کیف پول می پردازیم. کیف پول مسترفالو متشکل از ۴ بخش کلی با عنوان افزایش موجودی و عملیات های حساب، حواله های داخلی، استخراج و تبدیل مسترتوکن و همچنین تسویه حساب های بانکی می باشد.

افزایش موجودی:

در این قسمت شما میتوانید موجودی ریالی خود را از طریق پرداخت الکترونیکی و یا تبدیل مسترتوکن های خود به ریال افزایش داده و مدیریت کنید. همچنین در قسمت “شارژ کیف پول از طریق مسترتوکن” می توانید با وارد کردن مشخصات مسترتوکن خود و یا بارگذاری فایل مسترتوکن ذخیره شده در کامپیوتر خود (که به صورت کدگذاری بسیار پیشرفته و غیر قابل سرقت می باشد) ، مقدار ریالی مورد نیاز را شارژ نمائید.

حواله های داخلی ریالی:

در این قسمت امکان حواله مبالغ ریالی و یا انتقال مسترتوکن به هر مقدار به کاربران داخل مسترفالو وجود دارد. در این بخش محدودیت حواله حداقل ۱۰هزار تومان تا ۵۰ میلیون تومان بوده اما محدودیتی در ارقام اعشاری جهت انتقال مسترتوکن وجود ندارد.

شایان ذکر هست که حواله و انتقال مسترتوکن ب دیگر کاربران، به صورت سیستمی وجود ندارد. این امکان به دلایل امنیتی غیرفعال می باشد و کاربران برای انتقال مسترتوکن های خود باید ارتباط نزدیک با هم داشه باشند.

 

مسترتوکن:

این قسمت شامل، لیست و مشخصات مسترتوکن های موجود، نمودار عرضه و تقاضای کل مسترتوکن های سیستم، خرید مسترتوکن و همچنین ابزار ادغام و تقسیم مسترتوکن های موجود می باشد.

جهت خرید مسترتوکن میتوانید از تب “خرید مسترتوکن” اقدام کرده و تا ۳ رقم اعشار امکان خرید مسترتوکن وجود دارد. همچنین امکان تقسیم و یا ادغام مسترتوکن های موجود تا ۳ رقم اعشار وجود دارد.

ذخیره مسترتوکن در کامپیوتر جهت انتقال به کاربر دیگر:

در زمینه انتقال مسترتوکن مورد نظر، ابزار انتقال سیستمی به دلایل امنیتی و حفظ امنیت مسترتوکن ها غیر فعال شده است و تنها روش انتقال مسترتوکن به کاربر دیگر، ارسال فایل مسترتوکن ذخیره شده در کامپیوتر یا … می باشد.

برای ذخیره فایل مسترتوکن مورد نظر به تب “منابع ذخیره شده مسترتوکن” مراجعه کرده و سپس با کلیک بر گزینه “اختیارات” در زیر هر بلوک مسترتوکن، و انتخاب “ذخیره آفلاین توکن” فایل کدگذاری شده مسترتوکن مورد نظر را ذخیره نمائید.

 

ابزار تبدیل مسترتوکن:

این ابزار یک ابزار کاربردی برای تقسیم و ادغام بلوک های مسترتوکن شما می باشد. به عنوان مثال شما سه بلوک مسترتوکن به مقادیر ۰٫۵، ۱۰ و ۳ دارید. برای ادغام این بلوک ها به دو بلوک ۶ مسترتوکنی و یک بلوک ۲ مسترتوکنی، می توان از ابزار مذکور استفاده کرد. به شکل زیر دقت کنید:

 

تسویه حساب بانکی:

در این بخش امکان تسویه و یا درخواست برداشت وجه از کیف پول وجود دارد. این ابزار با امکان یک بار در روز و حداقل مبلغ ۵۰ هزار تومان می باشد. طبق قوانین شاپرک، حواله های پایا و ساتنا فقط یکبار در روز و در ساعت ۱۵:۴۵ به حساب مقصد واریز می شود و در روزهای تعطیل هیچگونه عملیات انتقال وجهی توسط شاپرک انجام نمی گردد.

 

به زودی… قسمت آپلود مدارک، تایید هویت و امضای دیجیتال:

برای انجام تراکنش های مالی و تسویه حساب های بانکی نیاز به احراز هویت می باشد که در آینده نزدیک این امکان نیز اضافه خواهد شد.

 

امیدواریم با مسترتوکن خوش بگذرانید…