Warning: Use of undefined constant post - assumed 'post' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/admin/public_html/wp-content/themes/feedv3/single.php on line 1
 سرقت از خزانه بانک پاسارگاد تکذیب شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 324 // // //

سرقت از خزانه بانک پاسارگاد تکذیب شد

پیرو انعکاس رسانه ای صحبت های رئیس محترم پلیس پایتخت در خصوص دستگیری اعضای باند سرقت از خزانه بانک پاسارگاد، همچنین با توجه به برخی از سو استفاده ها و سوبرداشت های صورت پذیرفته از کم اطلاعی شهروندان در روند بازنشر اخبار فوق توسط رسانه ها، روابط عمومی بانک پاسارگاد اقدام به صدور تکذیبیه نمود.

سرقت از خزانه بانک پاسارگاد تکذیب شد

 

شعار سال: سردار حسین رحیمی در حاشیه پنجمین طرح دستگیری سارقان فعال شهر تهران در جمع خبرنگاران، خبر از بازداشت سارقان خزانه بانک پاسارگاد واقع در میرداماد داد. سردار رحیمی گویا درباره جزئیات این سرقت اظهار نمودند که سردسته اعضای این باند ۵ نفره  خزانه‌دار بانک بوده است. رئیس پلیس تشریح کردند که با وجود خروج سریع سردسته باند مورد اشاره از کشور(فرار به ارمنستان)، با هماهنگی‌های لازم بعمل آمده با پلیس اینترپل و پلیس ارمنستان،نامبرده بسرعت شناسایی و دستگیر شده و به کشور منتقل گردید. با اقدامات بموقع پلیس، بالغ بر ۷٫۵ میلیارد تومان از اموال سرقتی بانک از این باند کشف شد.

سوبرداشت های صورت پذیرفته از کم اطلاعی شهروندان در روند بازنشر اخبار فوق، توسط رسانه ها

پس از بررسی های انجام شده توسط پایگاه تحلیلی خبری شعار سال در خصوص رویداد فوق مشخص گردید، از چند سال گذشته تاکنون ، امور مربوط به خدمات پول رسانی برخی از بانک های کشور توسط شرکت های خصوصی صاحب صلاحیت ، انجام می گیرد، این شرکت ها نه تنها دارای مجوز اماکن و بانک مرکزی هستند، بلکه حتی تحت پوشش بیمه مسئولیت شرکت های بیمه قرار می گیرند. در چنین شرایطی ، مسئولیت تمامی اتفاقات مربوط به خدمات پول رسانی بر عهده این شرکت ها بوده و بانک های طرف قرارداد، هیچ مسئولیتی در این خصوص نخواهند داشت.

سرقت مورد اشاره رئیس محترم پلیس پایتخت هم در واقع، از یک شرکت خدمات پول رسانی که با بانک پاسارگاد همکاری می کرده است صورت گرفته و مربوط به این بانک نمی شود، اما متاسفانه شاهد این هستیم که برخی از رسانه ها بدلیل کم اطلاعی و یا سوبرداشت از صحبت های رئیس محترم پلیس، اقدام به بازنشر جهت دار و غیرواقعی خبر نموده اند.
با توجه به توضیحات فوق، بانک پاسارگاد اقدام به صدور تکذیبیه خبر نمود که در زیر می خوانید:

پیرو درج خبر به نقل از رییس پلیس پایتخت؛ سرقتی از خزانه بانک‌پاسارگاد انجام نشده است

ضمن سپاس و تشکر از اقتدار و هوشیاری پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری‌‌اسلامی‌ایران که موجب دستگیری فرد خاطی در کشور ارمنستان شده‌است، به اطلاع می‌رساند؛ خبر سرقت از خزانه‌داری بانک‌پاسارگاد که به نقل از رییس محترم پلیس پایتخت در رسانه‌ها درج شده‌است، صحت ندارد.

سرقت یاد شده از شرکتی صورت گرفته‌است که خدمات پول‌رسانی به دستگاه‌های خودپرداز خارج از شعبه‌ها را انجام می‌دهد و هیچ‌گونه ارتباطی با خزانه‌ بانک‌پاسارگاد نداشته و فرد دستگیرشده نیز کارمند شرکت مذکور بوده‌است.

منابع:
خبرگزاری تسنیم www.tasnimnews.com/fa/news/1397/08/28/1879148
 روابط عمومی بانک پاسارگاد www.bpi.ir/news/view/751#
اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شعار سال
 منبع : شعار سال
برچسب های خبر:

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,

,